top of page

Özel Sevinçli Çocuklar Anaokulu olarak çocuklara duyduğumuz sevgi, eğitime verdiğimiz önem ve topluma verdiğimiz değer sonucunda yollumuz eğitim-öğretim olmuştur. Anaokulumuz Beykoz Kavacık’ta 2007 yıldan bu tarihe kadar hizmet vermektedir. Okulumuz beykoz anaokulları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmaktadır.

Anaokulu insanın en değerli çağı olan okul öncesi dönemde toplumun geleceği olan nesillere yatırım yaparak yoluna devam etmektedir.

Her zaman “önce çocuk” ilkesini prensip edinerek çocuğun gelişimini, psikolojisini, davranışlarını, ihtiyaçlarını her şeyin önüne koymuştur.

FİZİKİ ŞARTLAR

Beykoz Kavacık’ta bulunan anaokulumuz dört katlı olup yaklaşık 400m2 iç alana sahiptir.

Zemin katta yemekhane ve çok amaçlı branş odası,

Giriş katta idari ofisler bir sınıf, kütüphane ve bir wc,

Birinci katta iki sınıf, lavabo wc ve uyku odası,

İkinci katta bir sınıf, wc ve satranç odası bulunmaktadır.

Sınıf ve alanlarımızın tümü güneş ve hava alan ferah alanlardır. Yerler ağaç zemindir.  Wc ve lavabolar çocuklara uygun boyuttadır.

 

Okul bahçemiz dört ayrı bölümden oluşmakta olup Beykoz anaokulları arasında en büyük bahçelerden birine sahiptir. Yaklaşık 500 m2 alana sahiptir.

Bahçemizde;

Yumuşak zeminle kaplı açık hava spor alanı,

Doğal çim bahçe,

Park alanı,

Bitki yetiştirme alanı,

Şişme parkur alanı bulunmaktadır.

2

GÜVENLİK

Anaokulumuz için birinci güvenlik kuralımız ve olmazsa olmazımız, Çocuklar hiçbir alanda asla YALNIZ bırakılmaz.

Katlar arasında merdiven başlarında kitli çit kapılar bulunmaktadır. Camlar demirli ve pimapenler kilitlidir. Okulumuzda güvenlik kameraları mevcuttur. Çocuklar velisinin okul idaresine bilgi verdiği ve belgelediğinin dışında kimseye teslim edilmez.

3

EĞİTİM KADROMUZ

Kurucu müdürümüz Sevinç Özergin Şişli okul öncesi öğretmeni, çocuk gelişimi uzmanı ve oyun terapistidir. 15 yıldır eğitim alanında anaokulu ve özel eğitimde emek vermiştir.

Oyun terapisi, çocuk testleri ve konuşma terapisi uzmanlık alanlarındandır.

Okul öncesi eğitime ve çocuklara verdiği önem ve idealizmle “Dombaka ve Arkadaşları” ve “ Ormanın Büyüsü” adlı iki çocuk tiyatro oyunu kaleme almış ve Küçük Adımlar Yayınevinde çıkan Değerler Eğitimi ders kitabını yazmıştır. Bu işe gönlünü koymuştur.

En önemli varlık olan çocuklarımızı teslim ettiğimiz değerli öğretmenlerimiz işe başlamadan önce Klinik Psikolog eşliğinde MMPI kişilik testinden geçerler.

Okul müdürümüz kendisi gibi işini severek, idealizm ve adanmışlıkla yapan eğitim kadrosu ile çalışmaktadır.

Sınıflarımızda sınıf öğretmenlerimiz ve yardımcı öğretmenlerimiz birlikte çalışmaktadır. Öğretmenlerimiz çocuk gelişimi ve okul öncesi öğretmenliği alanlarından mezun kişilerdir.

Branş eğitmenlerimiz alanında uzman ve anaokulu yaş grubuyla çalışmaya YETKİN kişilerdir.

4

EĞİTİM-ÖĞRETİM VE ETKİNLİKLERİMİZ

Okulumuz alternatif eğitim yaklaşımları olan Montessori, Reggio Emillia, Waldorf, Gems ve Çoklu Zeka yaklaşımları ile Bütüncül Eğitim  vermektedir. Geniş bir etkinlik yelpazesi ile çocuklarımıza yaparak yaşayarak aktif öğrenme, keşfetme  imkanı sunmaktayız.Sevinçli Çocuklar Anaokuluna özel hazırladığımız pedagoji ve oyun terapisi tabanlı “Davranış Geliştirme “ eğitim modelimiz ile çocuklarımızın karşılaştığı davranış problemlerine eğilip ailelerine de eğitim ve danışmanlık vermekteyiz.

Sağlıklı bir psikoloji ve sağlıklı davranmanın insan hayatındaki önemini bilmekteyiz.

5

BRANŞ ETKİNLİKLERİMİZ

İngilizce, Spor, Dans, Müzik ve Satrançtır.

Dönüşümlü branşlarımız; PC4 Çocuk felsefesi, Resim, Akıl Oyunları ve Bilim ve Mini İlkyardımdır. 

6

BESLENME VE TEMİZLİK

Kavacık anaokulları arasında kendi mutfağı olan anaokullarından biriyiz. Kesinlik bu konuda dışarıdan hizmet almamaktayız. Yemeklerimiz ev usulü pişmektedir. Kahvaltı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı ve iki kez meyve ara öğünü vermekteyiz. Aşçımız hijyen belgeli ve sertifikalıdır.

Temizliğimiz her gün temizlik görevlimiz tarafından yapılır ve kontrolü sağlanır. Temizlik görevlimiz hijyen belgesine sahiptir.

Halılarımız düzenli olarak yıkatılır.

Okulumuz düzenli olarak ilaçlanır ve belgeleri dosyalanır.

Çocuklarımızın temizlik ve sağlık kontrolü öğretmenlerimiz tarafından düzenli olarak yapılır ve kayıtlı tutulur.

7

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK

Çocuklarımızın gelişimsel ve psikolojik taramaları 1. ve 2. Dönemde okul müdürümüz Çocuk gelişimi uzmanı ve Oyun terapisti olan Sevinç Özergin Şişli tarafından yapılıp velilerimiz bilgilendirilmektedir.

Öğrencilerimizin özel ihtiyaçları olduğunda da birebir takipleri, oyun terapileri yapılıp ailelerine danışmanlık ve özel programlar sunulmaktadır.

BİZ KİMİZ?

ÖNCE ÇOCUK...

Beykoz anaokulları arasında evladınız için en doğru anaokulunu bulmanızı dileriz...

İletişim

Kavacık Mah. Otağtepe Cad. Kavaklı çıkmazı sokak No:13 Beykoz - İstanbul

0216 425 06 63

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page